«Пам’ять про Голокост необхідна, щоб наші діти ніколи не були жертвами, катами або байдужими спостерігачами»

І. Бауер, ізраїльський історик

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

Жертвами Голокосту вважаються 6 мільйонів євреїв, серед яких 1,5 мільйони були дітьми. Кожна четверта жертва Голокосту проживала на території України. Тож нацистами знищено близько 1,5 мільйони українських євреїв!

У Дружківці з лютого 1942 по травень 1943-го на території між машинобудівним і заводом металевих виробів щосуботи відбувалася страта євреїв. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.

До дня вшанування жертв Голокосту в бібліотеці ім. Лесі Українки відкрилася пересувна виставка «Захистимо пам’ять: масові поховання часів Голокосту в Україні», яку 23 лютого відвідали студенти груп ЕП20, ІПЗ21 та ЗВ21.

Заслужений учитель України, історик та краєзнавець Макарова Ніна Георгіївна провела екскурс в історію, ознайомила з матеріалами виставки, розповіла студентам про трагічні події та масові розстріли єврейського населення та ромів на території України, зокрема у Дружківці.

Наприкінці зустрічі Ніна Георгіївна подарувала коледжу свій збірник статей «З повагою до минулого», в якому досліджуються важливі моменти в історії м. Дружківки, України, біографії знакових людей, доля яких пов’язана з нашим містом, та буклет «Захистимо пам’ять» з інформацією про однойменний проєкт – увічнення місць пам’яті жертвам геноциду євреїв та ромів часів Другої світової війни.

Дякуємо Ніні Георгіївні Макаровій за таку цікаву й пізнавальну екскурсію та цінні подарунки.

P.S. Коли Ніна Георгіївна спитала у студентів, навіщо потрібні подібні виставки, відповідь була одностайною: «Щоб подібне ніколи не повторилося!»

Отже пам’ятаймо!! Ніколи знову!